Teknoloji

Activision Blizzard Mobil Oyunlardan Daha Çok Para Kazanıyor

Activision Blizzard’ın yayınlanan gelir tablosuna göre şirket, 2022’nin ilk yarısında mobil oyunlardan, PC ve konsol gelirlerinin tamamından daha fazla gelir elde etmiş.

Activision Blizzard Mobil Oyunlardan Daha Çok Para Kazanıyor
07-08-2022 19:01
Google News

Son günlerde konu olduğu skandallar ve tabi tutulduğu davalarla Tesla’nın oyun dünyasındaki karşılığı haline gelen oyun devi Activision Blizzard şirketi, yılın üçüncü çeyreğine girdiğimiz şu sıralarda 2022’nin ilk yarısı için gelirlerini paylaştı.

Şirketin yayınladığı gelir tablosundan öğrenildiği kadarıyla Activision Blizzard’ın toplam gelirinin yarısını sadece mobil oyunlar oluşturuyor. Activision’un bünyesindeki mobil oyun şirketi King’in gelirini duyunca dudağınız uçuklayacak.

Sadece mobil oyunlardan elde edilen gelir 685 milyon dolar

King'i duymadıysanız anlatalım; Candy Crush, Farm Heroes, Bubble Witch Saga ve daha pek çok popüler mobil oyunun yapımcısıdır. King, Activision Blizzard için son çeyrekte 685 milyon dolar gelir sağladı.

Activision, 360 milyon dolarla konsol pazarında en çok kazanan şirket oldu oldu. PC'den 100 milyon dolar ve mobil satışlardan 135 milyon dolar gelir elde etti, bunun büyük bir kısmı Call of Duty Mobile'dan geldi. CoD Mobile, CoD Vanguard’tan bile daha çok gelir getiriyor.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler