Politika

Ali Babacan'dan 6'lı masaya adaylık için 4 isim! Bomba iddia kulisleri salladı

Haber 7 - Cumhurbaşkanlığı adaylığı için tartışmalar devam ederken, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın 3 Temmuz'daki altılı masa toplantısında 4 isimden oluşan aday listesini sunacağı iddia edildi.

Ali Babacan'dan 6'lı masaya adaylık için 4 isim! Bomba iddia kulisleri salladı
16-06-2022 18:59
Google News

Muhalefet partilerinin bir araya gelerek oluşturduğu 6'lı masada Cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışmaları devam ederken, Ali Babacan'ın Temmuz ayında masaya sunacağı aday listesi kulislerde dolanmaya başladı.

Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan, “Babacan, listeyi hazırladı…”  başlıklı yazısında altılı masaya ilişkin iddialarda bulundu.

Ahmet Takan, “Ortak aday olmazsa ben aday olacağım” diyen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 3 Temmuz’da diğer liderlere sürpriz yapmaya hazırlanıyor.” ifadelerini kullandı.

4 İSİM ÖN PLANDA

“Abdullah Gül, Abdüllatif Şener, İlhan Kesici, Haşim Kılıç”
Babacan’a çok yakın bir genel başkan yardımcısı ile konuştuğunu aktaran Takan, şu ifadeleri kullandı:

Ali Babacan’a çok yakın bir genel başkan yardımcısı ile konuştum, ağzından şu cümle döküldü; “Ali Babacan, 3 Temmuz’da ortak Cumhurbaşkanı adayının belirlenmesi için masada nabız tutacak”.

CHP'DEN KILIÇDAROĞLU ÇAĞRISI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, "Bu ülkeyi güçlendirilmiş demokratik parlamenter sisteme geçirecek tek bir isim var, o da Kemal Kılıçdaroğlu. Elbette altılı masa bunun kararını verecek ve oluşturacak. Başkalarının bizi çekmek istediği yere girmeyelim." dedi.