Magazin

Daha iyi bir gelecek tasarlamak için buluştular

Jilin Chemical Group, Multidisipliner Tasarımcı Nejla Güvenç ile iş birliği yaptı.

Daha iyi bir gelecek tasarlamak için buluştular
02-11-2022 18:07
Google News

Sürdürülebilir üretimi odağına alan ve insanlığa daha iyi bir gelecek yaratmak için çalışan Jilin Chemical Group, sürdürülebilir modaya getirdiği öncü yaklaşımı ile dikkat çeken Multidisipliner Tasarımcı Nej Nejla Güvenç ile güzel bir iş birliğine imza attı. Ünlü tasarımcının yaratıcılık evreninde şekillenen birbirinden güzel tasarımlar, organik, sürdürülebilir ecobamboo ve ecojilin kumaşlarla hayat bulacak.

Jilin Chemical Group; çevre dostu, sağlıklı, sürdürülebilir misyonu ile yarattığı “eco jilin” ve “eco bamboo” elyafları ile doğal yaşamı destekliyor. Bambu lifi ilk olarak 2002’de Çin’in Hebei şehrinde bulunarak rejenere selülozik elyaf olarak geliştirilmiş. 1960 yılında kurulan Chemical Fiber Group, ecobamboo ve ecojilin markası ile Asya, Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri ve Afrika’da otuzdan fazla şehirde temsilciliğe sahip. Bağımsız olarak geliştirilmiş patentli bir ürün olan bambu elyafının yıllık 150 bin ton üretim kapasitesi bulunuyor.

Uluslararası sürdürülebilir moda tasarımcıları ile projeler geliştiren Jilin Chemical Group, bu yıl multidisipliner tasarımcı Nej Nejla Güvenç ile iş birliği yaptı. Ceyteks organizasyonunda yürütülen proje, 2 Kasım 2022’de Sustainability Talks İstanbul, 4-7 Temmuz 2023 Premiere Vision Paris, Pekin ve 8-10 Mart 2023 Intertextile Shenzhen Apparel Fabrics Şangay uluslararası platformlarında moda endüstrisi ile buluşacak.

FSC ECOBAMBOO bamboofilament; cilde dost, nefes alabilen, emici, ipeksi, anti bakteriyel, anti ultraviyole, hipoalerjik ve geri dönüştürülebilir olması ile dikkat çekiyor. Sürdürülebilir RCS 2.0 viskoz filament ECOJİLİN ise pamuk çekirdek atıklarının geri dönüşümü ile elde ediliyor.

Ipeker ve Elyaf Tekstilin kumaş sponsorluğunda, yeni nesil ecojilin ve ecobamboo doku, renk ve trendleri Nej tasarımları ve Ceyteks organizasyonu ile Sustanablility Talks İstanbul’da ilk kez sergileniyor.

Tasarımcı Nejla Güvenç’in yaratıcılığından süzülen tasarımlar, doğallıktan ödün vermeyen organik, sürdürülebilir ecobamboo ve ecojilin kumaşlarla hayat bulacak. Nej kadını ile bütünleşen hafif ve yumuşak sürdürülebilir kumaşlar, Nejla Güvenç’in sürdürülebilirlik vizyonu ile uyumlu olarak dingin, eğlenceli ve doğa ile bütünleşen formlara dönüşüyor. Daha iyi bir gelecek tasarlamak için gerçekleştirilen projede yer alan tasarımlar, İstanbul’un ardından uluslararası platformlarda da görücüye çıkacak.

Nej’in yolculuğu

2001 yılında Türkiye’de bir ilki başlatan; organik ve sürdürülebilir tasarımlarla farkındalık yaratan, sürdürülebilir modanın öncüsü Nej, “biodagradeble, kapalı döngü teknolojisi ve sıfır atıkla yeni bir farkındalık ortaya koyuyor. Sürdürülebilir, koruma ve kontrol altındaki ormanlardan, sürdürülebilirlik ilke ve şartlar ile bambu ağaçlarının sıvısından elde edilen kumaşlar, Nej tasarımları ile kadın bedeninde hayat buluyor, hayat veriyor.

İklim krizine karşı, yaşamı savunan Nej, sürdürülebilir bir gelecek için geçmişi an’a dönüştürerek gelecek için bir fark yaratıyor.

Yaşam döngüsü Game 8.0 koleksiyonu ile güneşin sıcak sarı, turuncu yansımalarına yaşam suyunun derin mavileri eşlik ediyor. Yeşilin sükûnetini beklerken, ateşli kırmızlar tutku ile umudu çağırıyor ve organik, sürdürülebilir ecobamboo ve ecojilin kumaşlarla Nej tasarımları kadına ulaşıyor. Hafif, yumuşak sürdürülebilir kumaşlar, sakin, dingin, eğlenceli arayışlar ve formlarla oyun sergiliyor.

Yaşamın başladığı andan itibaren “Varlık” hayatın merkezini oluşturdu. İnsanlığın varlık arayışı dünyamıza katkı sağlarken tahribatı da yanında getirdi. Gelecekte var olmayı sorguluyoruz.

Var olmak, bulunmayı istemek, neyi bulmak istiyorsak, onun tarafından bulunmak, bütün olmak...

Nej tasarımları, her geçen gün yok olan sularımız ve doğal kaynaklarımıza duyarlı kadınlara sürdürülebilir bütünsel güzellik ve şıklık için bir alternatif oluşturuyor.

Dönüşen ve dönüştüren Nej tasarımları, doğal olan, doğadan gelen ile geçmişten geleceğe yaşam bağı kuruyor. Dönüştürülebilir geleceğe değer katarak Nej Kadını ile döngü devam ediyor ve var olmak zamanda sonsuzluğa dönüyor.

Nej - Nejla Güvenç

Modada “Sürdürülebilirlik” vizyonunun Türkiye’deki öncüsü olan Nejla Güvenç, Türkiye’de sürdürülebilir, döngüsel koleksiyon hazırlayan ilk tasarımcı. Organik tekstil üretiminde dünya lideri olan Türkiye’deki üreticileri “Ekolojik Hareket” altında birleştirip tasarladığı koleksiyonu ile 2002’de Nej markasını yarattı.

TIM Türkiye İhracatçılar Meclisi ITKIB tarafından desteklenen tasarımcı, dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı TURQUALITY® tarafından yetkilendirilmiş tasarım danışmanı olma hakkı kazandı. TOBB Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Türkiye Kreatif Endüstriler Meclisi’nin kurucularından olan Güvenç, ilk günden bu yana başkan yardımcılığı görevini devam ettirmektedir.

Nej, Nejla Güvenç; Coterie New York, Who’s Next Paris, Berlin Premium, Tokyo, I.F.F, CPM Moscow Rusya, Weaready Tokyo, Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul, Kuveyt Hala Expo’da koleksiyonlarını sergilemiştir. Yurt içi ve yurt dışında pek çok markaya sürdürülebilir moda, tasarım, marka ve üretim danışmanlığı desteği vermeye devam etmektedir.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.
1Galatasaray2254+30
2Fenerbahçe2145+28
3Başakşehir FK2140+11
4Beşiktaş2139+15
5Adana Demirspor2138+18
6Trabzonspor2238+5
7Kayserispor2132+4
8Konyaspor2127+2
9Fatih Karagümrük2126+3
10Gaziantep FK2225+1
11Alanyaspor2225-8
12Sivasspor2224-5
13Antalyaspor2124-8
14Hatayspor2123-19
15MKE Ankaragücü2122-9
16Kasımpaşa2222-14
17Giresunspor2121-18
18İstanbulspor2221-22
19Ümraniyespor2114-14
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler