Teknoloji

İzlerken Gözyaşlarınızı Tutamayacağınız 10 Film Önerisi

Öyle filmler var ki, anlattıkları insan hikayeleriyle her sahnesinde bizi gözyaşlarına boğabiliyor. Bu türden unutulmaz filmlerden bazılarını bu listede derledim.

İzlerken Gözyaşlarınızı Tutamayacağınız 10 Film Önerisi
29-08-2022 23:01
Google News

İzleyecek bir film seçerken herkesin farklı beklentileri vardır. Kimileri biraz gülüp kafa dağıtmak ister, kimileri hayatı farklı gözlerden görüp daha fazlasını anlamayı… Sebep ne olursa olsun, iyi bir film her zaman izleyene iyi gelir!

Bazı filmler var ki, anlattıkları acı hikayelerle ve büyük dramla ne kadar ağlatsalar da, bir şekilde bize iyi gelmeyi başarırlar. Bu listede tam da bu türden, her biri birbirinden dokunaklı hikayelere sahip, ağlamadan izlemenin epey zor olduğu filmleri listeledim. Filmleri listede 'en iyiden kötüye' gibi değil de, çıkış yıllarına göre sıraladım.

İzlerken gözyaşlarınızı tutamayacağınız filmler:Bir macera, yol ve dostluk hikayesi: Standy by Me / Benimle KalBir 'mucizenin' dokunaklı hikayesi: Awakenings / UyanışlarSavaş, umut ve yaşam üzerine: La Vita è Bella / Hayat Güzeldir16 yaşında bir genç kızın güzel bir hayat hayaliyle çıktığı hazin yolculuk: Lilya 4-Ever / Daima LilyaSavaşı yaşayan çocukların filtresiz bir portresi: Turtles Can Fly / Kamplumbağalar da UçarSoykırımdan kaçıp bir otele sığınan insanların kan donduran yakın tarihli gerçeklere dayanan hikayesi: Hotel Rwanda / Ruanda Oteliİftiralarla ölüme mahkûm edilen bir kadının yürek yakan hikayesi: The Stoning of Soraya M. / Soraya'yı TaşlamakSonuna geldiğinizde nefesinizin kesileceği Incendies / İçimdeki YangınBir köyün kadınlarının erkeklere karşı barış direnişi: Va où'da Et maintenant? / Peki Şimdi Nereye?Bir 'anne ile oğul' arasında çarpıcı bir intikam hikayesi; Pieta / AcıBir macera, yol ve dostluk hikayesi: Standy by Me / Benimle Kal